Odra Chojna spada do Klasy Okręgowej. Leszek Siatka: nowy trener Rafał Kaliciak obejmuje stery [wideo]

W miniony weekend Odra Chojna zakończyła sezon 2023/2024 na ostatnim, 18 miejscu w tabeli, co oznacza spadek do klasy okręgowej. Mimo bolesnej porażki, kibice klubu godnie pożegnali swoich zawodników na stadionie przy Wojska Polskiego, wywieszając transparent z hasłem „Wkrótce Wracamy!”.

Prezes klubu, Leszek Siatka, wypowiedział się o zmianach, jakie czekają Odrę w nadchodzącym sezonie. Jednym z najważniejszych kroków jest zatrudnienie nowego trenera. W poniedziałek, 17 czerwca, klub oficjalnie ogłosił, że nowym szkoleniowcem Odry Chojna zostanie Rafał Kaliciak, który wcześniej prowadził zespoły takie jak Energetyk Gryfino oraz Grot Gardno. Jego asystentem będzie Paweł Andrzejewski.

Kaliciak, tuż po objęciu stanowiska, spotkał się z zespołem, aby przedstawić swoje plany na przyszłość. – Po ostatnim spotkaniu ligowym spotkałem się z zespołem. Przedstawiłem im ogólny zarys tego, jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu. Wiadomo, że zespół spada z 4 ligi i chcąc szybko się odbudować, kluczem dla nas jest utrzymanie kadry na nowy sezon i dokonanie wzmocnień – mówił Kaliciak.

Nowy trener Odry podkreśla, że pierwsze dni jego pracy w klubie będą skupiały się na rozmowach z zawodnikami i zarządem. – Mam nadzieję, że chłopaki po spadku będą chcieli pokazać, że potrafią grać w piłkę i wygrywać – dodał.

Nowy trener zwrócił uwagę na to, że cele na nadchodzący sezon będą zależały od wielu czynników, w tym od składu drużyny oraz od tego, jak szybko znajdzie wspólny język z zawodnikami. – Nie chcę przez to powiedzieć, że nie jesteśmy ambitni i nie chcemy wrócić do 4 ligi. Ale staram się patrzeć realnie i wiem, że kilka zespołów ma silne kadry. Więc rywalizacja będzie spora. A do niej trzeba się przygotować z każdej strony.

Podsumowując, nowy trener wyraził nadzieję na stworzenie ambitnej grupy zawodników, którzy będą walczyć w każdym meczu o trzy punkty. – Jeśli wszystko się zgra, to na pewno będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty – zakończył swoją wypowiedź.

Mimo spadku, kibice Odry Chojna są pełni nadziei na szybki powrót do wyższej ligi, a nowy trener ma jasno określony plan, który ma pomóc w odbudowie drużyny. Czas pokaże, czy Odra Chojna zdoła spełnić oczekiwania swoich fanów i powrócić na wyższy poziom rozgrywek.

Na zdjęciu: Rafał Kaliciak, nowy trener MKS Odra Chojna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *